Mužský basketbal DIII: Westfield State naštval č. 3 Amherst kvůli 300. výhře Riche Suttera

0

WESTFIELD, Mass. – Starší forvard Westfield State University Jauch Green, Jr. skóroval při jízdě, zbývalo 3,7 sekundy na to, aby zvedl Owls do možná největšího zmatku v historii programu, svrhl třetí místo v žebříčku Amherst College, 68-67, a dal hlavnímu trenérovi Westfield State Rich Sutter jeho 300čt vítězství v kariéře ve Woodward Center v úterý večer.

Westfield (4-3) vedl nad Mammoths 35-33 v poločase, ale Amherst (3-1) vedl ve druhém poločase až o 10 bodů a připsal si vedení 52-42 na 3-bod Tima McCarthyho s 12: 05 zbývá v regulaci.

Westfield postupně snižoval náskok sérií jízd na branku. Sovy chytily vedení 61-60 při jízdě Vawn Lorda od pobřeží k pobřeží z obranného odrazu, pak Sovy zvýšily 66-62, když Green vsítil zdánlivě nemožný obrat 3-ukazatelem z hlubokého levého rohu a do konce zbývalo 45 sekund. hrát si.

TOP 25: Podívejte se na nejnovější žebříček mužského basketbalu DIII

Amherst se nevzpamatoval dvěma trestnými hody od Granta Robinsona při dalším držení míče a poté, co se Owls otočil na středním hřišti, Mammoths Fru Che vyčerpal 3-pointer s 17,8 sekundami do konce regulace.

Po oddechovém čase v Amherstu Green přejel levou stranou jízdního pruhu a zůstal ve vzduchu, zatímco vystupoval ze sporného položení, na které zbývalo 3,7 sekundy.

Eric Sellew z Amherstu spustil tříbodový pokus na bzučák, který se objevil těsně před okrajem, když Lord zajistil odraz, aby zajistil vítězství Sov.

Lord vedl Owls s 23 body a osmi doskoky, zatímco Green přidal 17, včetně 13 v rozhodujícím druhém poločase. Joseph Meade vsítil 14 bodů, 11 v prvním poločase, sedmi doskoky a čtyřmi zblokovanými střelami, a starší strážce Moody Bey odehrál solidní všestranný zápas s 10 body, šesti doskoky, čtyřmi zisky a třemi asistencemi.

NEMŮŽETE UJÍT: Mužský basketbal v Kartágu sesadil obhájce titulu Wisconsin-Oshkosh

Robinson vedl Amherst se 17 body, Josh Chery přidal 11. Sellew, který dával průměrně 14 bodů na zápas, byl držen na pouhých šest poté, co ho sedlo dva rané fauly.

Oba týmy střílely 25 ku 65 (38,5 procenta od podlahy). Amherst se ve hře připojil na 12 z 27 tří ukazatelů, zatímco sovy byly jen 2 na 13, ale Westfield vyrovnal rozdíl na čáře faulu a provedl 16 z 25 pokusů, ve srovnání s pouhými 5- z-8 pro Mamuty.

Vítězství dalo trenérovi Westfield State Rich Sutterovi jeho 300čt kariéra vysokoškolská hlavní trenérská výhra, to vše ve Westfield State. Produkt New York City a bývalý asistent Colgate je šéfem lavičky Owls od roku 1998. S Owls má bilanci 300-256 za 0,540 vítězného procenta za 22 sezón.

Sovy zalily Suttera tradiční „gatorade koupelí“ poté, co ho po zápase v šatně zahnali do zatáčky.